Wycieczka do Straży Pożarnej

Data: 22 listopada, 2016

W poniedziałek 21 listopada uczniowie z klasy IIIb z p. Barbarą Cnotliwą i p. Olgą Szulecką oraz z klasy IIIc z p. Elżbietą Frąszczak wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem, komorę dymową, w której ćwiczą strażacy a także przymierzyć strażacki hełm. Szczególną atrakcją dla wszystkich było przejście przez zadymiony pokój, dzięki czemu każdy mógł bliżej poznać trudy pracy strażaków. Na zakończenie wizyty strażacy przygotowali stanowiska do lania wodą ze strażackiego węża i każdy uczeń mógł spróbować swoich sił. Pracę strażaków przybliżył nam p. Jacek Chwiłkowski – tata Oli z III b oraz p. Tomasz Walczak. Tę wyprawę na pewno wszyscy będą długo pamiętali.

Być może wśród naszych uczniów są przyszli strażacy.