WYCIECZKA DO SIEROSZEWIC

Data: 16 października, 2014

„Jesień w polu”, to temat realizowany przez klasę III C i III D w plenerze.

W czwartek 9 października uczniowie z wychowawczyniami:  Anną Karpińską i Elżbietą Skrzypek udali się do Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, gdzie bibliotekarka Pani Maria Marciniak wprowadziła dzieci w jesienną tematykę, czytając fragment książeczki Krzysztofa Świątkowskiego „Na podwórku i w ogrodzie”, z której dowiedziały się o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Później złożyliśmy wizytę w aptece, gdzie pani aptekarka udzieliła kilku wskazówek, jak jesienną porą roku  uchronić się przed grypą i przeziębieniem.

Następnie przeszliśmy do pobliskiego gospodarstwa rolnego u Państwa Śledziów. Dla dzieci spotkanie ze zwierzętami było nową przygodą. Miały możliwość dotknąć cielaczki, zobaczyć prosiaki, nakarmić konia, ptactwo domowe, pogłaskać kota.

Poznali różne rodzaje zbóż, miejsce ich przechowywania, a także zobaczyli jak przetwarza się zboża na paszę dla zwierząt. Uczniowie widzieli maszyny rolnicze oraz usłyszeli o wykorzystaniu ich do pracy w polu: kombajn zbożowy, siewnik, brony, traktor. Najwięcej emocji i radości sprawiło kopanie ziemniaków na polu, za pomocą motyki. Ziemniaki cieszyły się dużym zainteresowaniem i każdy zabrał ten skarb ziemi do domu, aby spróbować owoc pracy razem z rodziną, podczas obiadu.