Wycieczka do Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej

Data: 10 grudnia, 2015

Klasa I d wspólnie z wychowawcą oraz rodzicem, Panią Renatą Piwek, gościła 8 grudnia 2015 r. w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej, w ramach realizowanego  tematu lekcji: Z wizytą w galerii. Mieliśmy przyjemność obejrzeć wystawę grafik Natalii Romaniuk i porozmawiać na temat roli galerii sztuki w krzewieniu kultury naszego społeczeństwa. Grafika, to nie jest prosta technika malarska i temat wystawy nie należy do łatwych, szczególnie dla małych dzieci – powiedział  Dyrektor galerii Cezary Janiszewski. Jednak uczniowie z dużym zainteresowaniem zadawali pytania i w ciekawy sposób interpretowali prace. Szczególną uwagę zwróciliśmy na właściwe zachowanie w miejscach publicznych i sposób odbioru prezentowanych dzieł. Pan Dyrektor zaprosił uczniów wraz z rodzicami w sobotę 12 grudnia, na otwarcie nowej wystawy: Ozdób choinkowych, wykonanych ze szkła. Już dziś zapraszamy zainteresowane osoby. Bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do szkoły.