Wycieczka do Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej

Data: 14 listopada, 2016

Wystawa prac Teresy Byszewskiej

10 listopada br. uczniowie klasy II d udali się do Galerii Sztuki Współczesnej,  gdzie mieli przyjemność  obejrzeć wystawę prac Teresy Byszewskiej, zatytułowaną: Imaginacyjnie. Dyrektor Galerii, Pan Cezary Janiszewski przybliżył dzieciom twórczość artystki, która nieprzerwanie pracuje, udoskonalając swoje techniki plastyczne. Początkowo projektowała plakaty i ilustrowała książki dla dzieci.  Jednak najważniejszym etapem jej działalności artystycznej stało się tworzenie obrazów z tkanin i koronek. Ich oryginalność przyniosła autorce międzynarodowe uznanie. W ostatnich latach wyszywane na tkaninie przy pomocy maszyny do szycia rysunki stanowiły podkład pod wykonywane na  papierze kompozycje graficzne techniką frotażu. Artystka mieszka w Paryżu i w Warszawie. Miała ponad 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, wystawiała w wielu galeriach i muzeach Europy, m.in. w Paryżu, Monachium, Barcelonie, Zurychu, Londynie, Tokio, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu.