Wycieczka do Piekarni MIMA

Data: 26 kwietnia, 2016

We wtorek 26 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy I d udali się z wychowawcą do piekarni „Mima” na wycieczkę, której celem było poznanie cyklu produkcji chleba: „Od ziarenka do bochenka”. W trakcie wizyty, Pani technolog zapoznała uczniów z kolejnymi etapami wypieku chleba, nawiązując do wzrastania zboża na polu, przemiału ziaren pszenicy i żyta na mąkę oraz złożonego procesu tworzenia chleba. Dzieci zapoznały się ze składnikami koniecznymi do wyrobienia ciasta, maszynami mieszającymi, porcjującymi, pomieszczeniem przeznaczonym do garowania oraz piecami służącymi do wypieku chleba, w temperaturze do 260 stopni. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne formowanie ciasta, wg własnego pomysłu, a po upieczeniu miały okazję spróbować wypieki i zabrać do domu. Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka. Mieli możliwość poczęstowania się pysznymi ciasteczkami, a także samodzielnie zakupić towar w sklepie. Bogatsi o nową wiedzę i w dobrych humorach uczniowie wrócili do szkoły.