WYCIECZKA DO MUZEUM

Data: 10 grudnia, 2013

We wtorek 3 grudnia klasa IIB integracyjna wraz z paniami Lucyną Łukomską i Anną Woźniak wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa. Uczniowie uczestniczyli w lekcji „Gdy pradziadek był sztubakiem”. Zajęcia przybliżyły dzieciom dzieje ostrowskiej oświaty oraz ukazały codzienne życie w dawnej szkole. Dzieciaki miały możliwość zobaczyć jak wyposażona była dawniej sala lekcyjna, jak wyglądał tornister, czy mundurek. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak klęczenie na grochu i próba kaligrafii w dawnej ławce. Po tej ciekawej lekcji mieliśmy okazję zobaczyć wystawę „W kuchni babuni”, która ukazuje codzienne życie mieszkańców z lat 30 ubiegłego wieku. W kuchni tej znalazły się meble, naczynia i sprzęty: kredens, lodówka, czy spiżarnia. Wycieczka ta była świetną okazją do podróży w przeszłość, poznania historii dnia codziennego, a także utrwalenia wiadomości poznanych w szkole.