WYCIECZKA DO MEDIATEKI

Data: 21 października, 2018

We wtorek 16 października  uczniowie klasy 1c wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Mediateki – Ostrowskiego Przystanku Kultury. Towarzyszyły nam także mamy uczniów, p. Bogumiła i p. Małgorzata. Dzieci miały przyjemność sterować robotami Jimu, zdobyć informacje na temat programowania i samodzielnie, za pomocą komputerów, programować obrazy. W sali Bajkoteka znalazły się w fantastycznym świecie, zaopatrzonym w multimedialną podłogę, dotykowe komputery, tablety, sprawnościowe panele fun boxy. Dzięki wirtualnym okularom dzieci przeniosły się do wód oceanu, otoczone podwodną fauną i florą, a kolorowe rybki były na wyciągnięcie ręki. Natomiast w kameralnej sali kinowej  obejrzały film przyrodniczy, w niecodziennej pozycji – półleżącej – z ekranem umieszczonym wysoko nad głowami. Wszystkie propozycje były dla uczniów bardzo atrakcyjne i wielu z nich chce częściej korzystać z oferty Mediateki.