WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

Data: 11 listopada, 2015

W miniony wtorek klasy I c  i I d, wspólnie z wychowawczyniami oraz  rodzicami odwiedziły Komendę Powiatową Policji. Na miejscu przywitała nas st.post. Patrycja Lichtarowicz, z którą zwiedziliśmy budynek Komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy. W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz nie przyjemność, z zewnątrz  zobaczyć areszt dla zatrzymanych. Chwilę czasu na przywitanie pierwszoklasistów poświęcił  Komendant Policji nadkom. Zbigniew Raczak. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, rozmowa o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a przede wszystkim przyjrzenie się z bliska pojazdom policyjnym: radiowozom, motocyklom HONDA – na których dzieci miały okazję usiąść osobiście. Po dwóch godzinach, pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do szkoły.