WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

Data: 11 listopada, 2018

W miniony wtorek, 6 listopada klasa I c,  wspólnie z wychowawczynią oraz  rodzicem, odwiedziła Komendę Powiatową Policji. Na miejscu przywitała nas Pani Ania – policjantka z Wydziału Prewencji, z którą zwiedziliśmy budynek Komendy. Uczniowie zapoznali się z pracą policjanta, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa oraz konsekwencjach dla przestępcy. W Wydziale Prewencji obejrzeli błękitny pokój przesłuchań, gdzie największe wrażenie zrobiło weneckie lustro. Mieli okazję, lecz niekoniecznie przyjemność, zobaczyć areszt dla zatrzymanych. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, rozmowa o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, a przede wszystkim przyjrzenie się z bliska pojazdom policyjnym-radiowozom. W drodze powrotnej, korzystając z pięknej pogody, wysiedliśmy z autobusu w Parku Miejskim, gdzie mieliśmy okazję podziwiać dzieło najbardziej malowniczej pory roku, jesienny park. Dzieci przypomniały sobie gatunki drzew oraz zebrały naręcza kolorowych liści. Po dwóch godzinach, pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do szkoły.