Wycieczka do Gołuchowa klasy I d

Data: 1 czerwca, 2016

31 maja br. uczniowie klasy I d, z wychowawcą oraz z kilkoma mamami, uczestniczyli w wycieczce do Gołuchowa. Program był bardzo bogaty i wypełnił dokładnie czas pobytu w tym uroczym miejscu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Leśnictwa, gdzie Pani przewodnik starała się przekazać dużą wiedzę na temat: gospodarki leśnej, maszyn wykorzystywanych w leśnictwie, zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, znajdujących się na liście Czerwonej Księgi. Miło upłynął czas w salach zamku, a dzięki cennym obrazom i  muzealnym eksponatom dzieci miały okazję przenieść się w odległe czasy. Wśród zieleni łąk i drzew, śpiewu ptaków,  blasku słońca dotarliśmy do zagrody żubrów, koników polskich i danieli. Widzieliśmy szybującego nad głowami bociana, parkę sójek oraz ptaki śpiewające. Uwagę naszą zwróciły krzewy i drzewa kwitnące, których zapach wypełniał okolicę oraz różnobarwne rododendrony. Zadowoleni, wyposażeni w nową wiedzę, doświadczenia i przeżycia wróciliśmy do szkoły.