Wycieczka do fabryki bombek

Data: 13 grudnia, 2013

Dnia 09 grudnia uczniowie z klasy II a oraz II c wraz z wychowawczyniami – Beatą Olszak i Anną Karpińską oraz p. Ewa Kaczmarek i Moniką Szymczak – odwiedzili zakład produkcyjny ozdób choinkowych LOTOS w Koźminie Wielkopolskim.

Dzieci poznały cykl produkcyjny bombek – rozgrzewanie masy szklanej do 700 stopni Celsjusza, wydmuchiwanie w celu nadania odpowiedniego kształtu, studzenie, kąpiel w roztworze srebra oraz ręczne zdobienie.

Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki z rozgrzanego szkła wyłaniały się przepiękne łabędzie, sopelki, bańki. Panie dekoratorki z wielkim kunsztem artystycznym ożywiały i nadawały barw każdej bombce.

Uczniowie dowiedzieli się, że bombki produkowane w tym zakładzie rozsyłane są do najdalszych zakątków świata – nie zabrakło więc Świętego Mikołaja na desce snowboardowej czy misia koala na drzewie eukaliptusa z dalekiej Australii.

Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy sklep firmowy, w którym szaleństw zakupowych nie było końca. Wszyscy w dobrych humorach i z upominkami dla najbliższych wróciliśmy do szkoły.