Wigilia klas integracyjnych

Data: 17 grudnia, 2014

11 grudnia przedstawiciele Zespołu ds. integracji wraz z uczniami i ich rodzicami uczestniczyli w wigilii klas integracyjnych, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Przy świecach i pięknie udekorowanych stołach poczuliśmy magię bożonarodzeniowych świąt. Mogliśmy na chwilę przystanąć, podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.  Ogromne wrażenie wywarła na nas część artystyczna przygotowana przez uczniów klas integracyjnych. Gimnazjaliści przypomnieli nam złotą myśl z „Małego księcia”, piękną, życiową prawdę, że „dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.  Otrzymaliśmy pięknie wykonane kartki i choinki, a na koniec pojawił się Święty Mikołaj, który wszystkim grzecznym dzieciom i nauczycielom rozdawał cukierki.

Wigilia klas integracyjnych w zaprzyjaźnionym z nami gimnazjum odbywa się rokrocznie. Zawsze zaskakują nas pięknymi jasełkami i magiczną atmosferą. Jest to dla nas również okazja do spotkania się z naszymi absolwentami i ich rodzicami.