WSPOMNIENIA Z KLASOWEJ WYCIECZKI DO WROCŁAWIA

Data: 3 czerwca, 2017

We wtorek 30.05. 2017 r., klasy II d i II c z wychowawczyniami oraz rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Na samym początku zwiedziliśmy AFRYKARIUM, gdzie ujrzeliśmy: kolorowe ryby pochodzące z różnych mórz i oceanów, groźne rekiny, płaszczki, żółwie, zabawne manaty, które podczas posiłku płetwami  zgrabnie trzymały główki sałaty, małe eleganckie pingwiny, foki pływające różnymi stylami oraz wielkie krokodyle. Następnie poszliśmy do wybiegów innych zwierząt. Podziwialiśmy duże i małe żyrafy, które razem z zebrami jadły świeżą trawę i liście. Były też niedźwiedzie, nosorożce, hipopotamy, sympatyczne słonie, które na widok zainteresowanych dzieci z gracją prezentowały swoje umiejętności, wataha wilków, nie zabrakło też śmiesznych małp i ogromnych ptaków. Po obejrzeniu tych ciekawych zwierząt poszliśmy na pyszny obiad do restauracji. Po obiedzie kupiliśmy sobie pamiątki, a także smakowite lody. Następnie udaliśmy się na przystań, skąd wyruszyliśmy w rejs statkiem po Odrze. Przewodnik opowiadał nam historię miasta oraz ciekawych zabytków, liczących 700 lat. W powrotnej drodze zastał nas intensywny ,  ciepły majowy deszcz, dający ulgę po gorącym dniu. Towarzyszył nam do samego terrarium, gdzie odwiedziliśmy gady: warany, żółwie, węże, legwany. Gdy przestało już padać wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w powrotną drogę, do naszej szkoły. Bardzo nam się podobało na wycieczce. Czekamy już na następną.

Uczennice II d: Agatka Kociemba, Ada Lewicka, Gabrysia Jurczak, Ola i Asia Różanek