Wolontariat szkolny „Pomocna dłoń” oraz chór Gama zagrali dla Matyldy.

Data: 3 stycznia, 2016

Dnia 3 stycznia uczniowie oraz rodzice i nauczyciele działający w szkolnym wolontariacie „Pomocna Dłoń” wystawili swoje autorskie jasełka. Inscenizacji towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu chóru Gama pod przewodnictwem Pani Ireny Treski.

Inscenizacja odbyła się na mszy świętej o g. 12.00 w kościele NMP Królowej Polski. Nietypowe jasełka nawiązujący do życia współczesnej rodziny dedykowane były chorej na nowotwór oka, rocznej Matyldzie.

Dzięki życzliwości księdza proboszcza Michała Milewskiego oraz wikariuszy księdza Dawida i Dominika, aktorzy po mszy świętej zbierali ofiary na operacyjne leczenie dziewczynki. Złożone przez wiernych ofiary zostały przekazane na konto chorej Matyldy.

Wszystkim ofiarodawcom w imieniu dyrekcji szkoły, aktorów, rodziców i uczniów ze szkolnego wolontariatu „Pomocna Dłoń” oraz chóru „Gama” składamy wyrazy serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za okazany gest serca.