Wizyta weterynarza

Data: 22 listopada, 2018

We wtorek 20 listopada klasę Ia odwiedził Wojciech Szukalski, technik weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej „Labek” Katarzyny i Adama Szubertów w Ostrowie Wielkopolskim. Ponieważ niedawno realizowaliśmy blok tematyczny zatytułowany „Zwierzęta domowe”, postanowiliśmy poprosić pana Wojtka, aby opowiedział nam na temat swojej pracy oraz opieki nad zwierzętami domowymi, takimi jak pies czy kot. Dowiedzieliśmy się zatem, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pan Wojtek opowiedział o takich czynnościach pielęgnacyjnych, jak: szczotkowanie, mycie zębów, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, zabezpieczanie przeciw kleszczom oraz pchłom. Podczas pogadanki posłużył się przyniesionymi z przychodni przyrządami, jak stetoskop czy otoskop (przyrząd do badania uszu). Poza tym dzieci mogły obejrzeć psią szczoteczkę do zębów, szczotkę do sierści czy kaganiec weterynaryjny.

Wiele emocji wywołała wśród dzieci rozmowa dotycząca stosowania wobec swojego czworonoga właściwej diety. Uczniowie dowiedzieli się, że są produkty, których nie wolno podawać psom, gdyż mogą im zaszkodzić, np. chętnie dawane im kości lub mleko.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał od pana Wojtka kolorowankę o tematyce weterynaryjnej.