Wizyta w Radiu Rodzina

Data: 26 marca, 2013

Dnia 22 marca 2013 r., uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią panią Ewą Kaczmarek, katechetką Renatą Jelak- Henschel oraz księdzem Marcinem Jóżwiakiem uczestniczyli w wycieczce do Radia Rodzina oraz Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Podczas pierwszej części wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą w rozgłośni radiowej. Największą atrakcją tego punktu było umożliwienie uczniom nagrania audycji na temat “W jaki sposób przygotowuję się do świąt wielkanocnych”. Dzieci nie tylko odpowiadały na pytania zadawane przez księdza redaktora ale równie mówiły o tradycjach świątecznych w własnych domach rodzinnych. Każdy z uczniów miał także możliwość pozdrowienia swoich najbliższych.

Nagrane słuchowisko zostało zaprezentowane w radiu w niedzielę 24 marca podczas wieczornej audycji dla dzieci.

Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w Seminarium Duchownym. Ksiądz Dyrektor Eugeniusz Synowiec zapoznał uczniów z codziennym życiem w seminarium oraz oprowadził dzieci po apartamentach papieskich w których podczas pielgrzymki do Polski mieszkał papież Jan Paweł II .

Wizyta w seminarium została zakończona niespodzianką w postaci poczęstunku drożdżówkami, które zostały upieczone przez siostrę zakonną według przepisu ciasta dla Papieża.