Wizyta w książnicy i nie tylko

Data: 25 czerwca, 2013

Zajęcia w bibliotece, gry i zabawy, wizyta w gospodarstwie to atrakcje przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Książnica od kilkunastu lat współpracuje z ostrowską szkołą.

W piątek, 21 czerwca, w Sieroszewicach zorganizowano piknik letni, na który zaproszono pierwszoklasistów z ostrowskiej ,,piątki’’. Uczniowie klasy I c z wychowawczynią Anną Karpińską odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Dyrektor książnicy Maria Marciniak opowiedziała milusińskim jak należy zachowywać się w bibliotece. Mówiła także o poszanowaniu książki i odczytała wiersz pt. „Lament książki”. W nawiązaniu do przypadającego pierwszego dnia kalendarzowego lata pani Maria przeczytała książkę Ewy Mirkowskiej pt. „Pierwsze dni lata”, z której dzieci dowiedziały się o nocy świętojańskiej i legendzie związanej z kwiatem paproci. Pierwszaki udały się także do gospodarstwa Janiny Śledź, gdzie mogły zobaczyć zwierzęta hodowlane. Największą atrakcją były wyklute kaczuszki i małe kotki. Piknik w Sieroszewicach zakończyły zabawy na świeżym powietrzu. Kolejne spotkanie zaplanowano na wrzesień. – Od ponad dziesięciu lat współpracuję z ostrowską Szkołą Podstawową nr 5. Dla dzieci z miasta wyjazd na wieś jest atrakcją. Takie wycieczki dają milusińskim bezpośredni kontakt z naturalnym środowiskiem – powiedziała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.