Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Data: 13 maja, 2013

W czwartek, 9 maja.2013 r., czyli w kilka dni po Międzynarodowym Dniu Strażaka, który w większości krajów europejskich obchodzony jest tradycyjnie od 150 lat w Dzień św. Floriana (4 maja), klasy Ia oraz Id naszej szkoły wraz z wychowawczyniami Beatą Olszak i Elżbietą Skrzypek, bibliotekarką Kazimierą Grzegorczyk oraz mamami uczniów – Emilią Cieszyńską i Agnieszką Zielińską, odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Batorego.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci ze pojazdami i innym sprzętem strażackim, ze specyfiką pracy strażaka oraz z różnorodnością działań wykonywanych przez Państwową Straż Pożarną.

Dzieci obejrzały zatem samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę, samochód specjalny – podnośnik z koszem, oraz samochód ratownictwa technicznego. Miały okazję zasiąść w kabinie wozu gaśniczego, przymierzyć maskę całotwarzową z pochłaniaczem, wypróbować działanie nożyc do cięcia metalu. Jednak największą atrakcję stanowił „prysznic” z armatki wodnej, którego dzieci zażyły w ten upalny dzień, co im się bardzo podobało. J Zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do szkoły.