Wizyta w gospodarstwie rolnym

Data: 30 maja, 2017

Dla dzieci z miasta widok żywej krowy czy świni robi na nich kolosalne wrażenie. Dzięki uprzejmości pana Narcyza Perza z Topoli Wielkiej uczniowie klasy II b integracyjnej wraz z wychowawczyniami panią Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą-Molską oraz kilkorgiem rodziców mieli okazję i niebywałą przyjemność spędzić kilka godzin wśród trzody chlewnej, jak również  wśród łąk i pól. Dane im było z bliska przyjrzeć się jak wygląda współczesne gospodarstwo. Obejrzeli fermę piskląt i gęsi. Zobaczyli jak hoduje się świnie. Niebywałą atrakcją okazało się potrzymanie małego prosiaka czy pogłaskanie kilkutygodniowych piskląt. Każdy mógł sprawdzić jak wygodna jest kabina traktora. Na łące odbyło się poszukiwanie czterolistnej koniczyny, które wygrała mama Jędrka. Pobyt został zakończony królewska ucztą ze strony gospodarzy, którym raz jeszcze w tym miejscu ogromnie dziękujemy. Jak  niebywałym przeżyciem było ta niecodzienna wizyta dla dzieci mogą świadczyć pojedyncze pisemne ich wypowiedzi, które znajdują się w relacji fotograficznej.