Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej

Data: 12 grudnia, 2019

11 grudnia uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią oraz mamą Emilki – panią Elą, odwiedzili po raz pierwszy Galerię Sztuki Współczesnej, mieszczącą się przy ul. Królowej Jadwigi 10.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch wystaw: “Spacer z Fridą” Izabeli Borowicz oraz “Od wyobrażenia do zdarzenia” Bogdana Cieślaka. Po wystawie oprowadzała nas Barbara Zabłocka – malarka, specjalista ds. ekspozycyjnych Galerii Sztuki Współczesnej, grafik komputerowy i scenograf.

Druga część spotkania poświęcona została działaniom artystycznym dzieci, które zrodziły sie po obejrzeniu wystawy pana Bogdana Cieślaka. Dzieci mogły wyrazić za pomocą koloru i kształtu swoje wyobrażenie kosmosu. Wykonane prace bardzo spodobały się pani Basi, a praca Bartka, Kuby oraz Gracjana otrzymała najwięcej pochwał.