Wizyta w bibliotece

Data: 25 września, 2012

Dnia 25 września klasa Ia wraz z wychowawczynią Beatą Olszak odwiedziła Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku wizyty dzieci dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki. Później zapoznano je z księgozbiorem i jego podziałem, a także dowiedziały się, jak wypożyczać książki. Później przeszliśmy do części biblioteki przeznaczonej dla najmłodszych, gdzie przez dłuższą chwilę dzieci mogły, jak prawdziwi czytelnicy, przeglądać książeczki przeznaczone dla nich. Najciekawszym momentem tej części wycieczki była zabawa w „przekręcone tytuły”. Pani Mariola, kierowniczka biblioteki, czytała dzieciom błędne tytuły, a ich zadaniem było odgadnięcie poprawnych. Muszę przyznać, że dzieci wykazały się świetną ich znajomością.

Na koniec udaliśmy się do dawnej czytelni, gdzie obecnie można korzystać z dobrodziejstw tablicy interaktywnej. Wspólna zabawa w memory, układanki, dobieranki była dla wszystkich dzieci dużą frajdą. Obiecaliśmy Pani Marioli, że jeszcze ją odwiedzimy, a niektóre dzieci zapowiedziały, że przyjdą tu z rodzicami.