Wizyta w bibliotece

Data: 28 maja, 2015

Maj to miesiąc poświęcony książkom i czytelnictwu. W tym czasie biblioteki obchodzą swoje święto i organizują spotkania z czytelnikami.

We wtorek 26.05 klasa IIIb odwiedziła bibliotekę mieszczącą się przy ulicy Królowej Jadwigi. Dzieci brały udział w spotkaniu, na którym mogły przypomnieć oraz pogłębić swoją wiedzę na temat książek i czasopism. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zadania, rebusy, związane z książkami. Rozmawiali na temat ich znaczenia, poznawali nowe pozycje oraz wysłuchali zabawnej historyjki o potworze z długimi pazurami. Następnie każdy uczeń stawał się autorem, ilustratorem i wydawcą w jednym, ponieważ tworzył własną książkę. Dzieła „małych autorów” były zaskakujące i bardzo różnorodne. Powstały pozycje przygodowe, przyrodnicze, a nawet sensacyjne, które znalazły miejsce w klasowej biblioteczce. Na zakończenie spotkania pani Mariola przygotowała dla wszystkich ciekawostki „która książka jest najcięższa, największa czy najstarsza”.

Wizyty w bibliotece zawsze są ciekawe, bo można tam przeżywać miłe chwile.

Warto spędzać czas z książką w ręku!!!