Wizyta na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Data: 11 kwietnia, 2013

We wtorek 9 kwietnia klasa Ia wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz pomagającymi w „ogarnięciu” gromadki mamami uczniów – Emilią Cieszyńską i Justyną Wojciechowską – odwiedziły Szpitalny Oddział Ratunkowy Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w  Ostrowie Wielkopolskim. Odwiedziny zawdzięczamy uprzejmości ordynatora tegoż oddziału – doktora Adama Stangreta.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci z wyposażeniem karetki ratunkowej, pracą ratownika medycznego oraz specyfiką pracy na tymże oddziale.

Pan Wojciech Kornaszewski – ratownik medyczny – w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował podstawowe wyposażenie karetki, przypomniał numery alarmowe. W pokoju dyspozytora zaprezentował dzieciom odbiór symulacyjnego wezwania do wypadku przez specjalny system łączności. Obejrzeliśmy również salę, w której można wykonywać proste zabiegi operacyjne, oraz pokój wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę medyczną ratującą ludzkie życie.

Dużą atrakcję stanowiło obejrzenie nowoczesnego i całodobowego lądowiska dla śmigłowców mieszczącego się przy naszym szpitalu.