Wizyta dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Borzęciczek.

Data: 17 marca, 2016

Dnia 17 marca w murach naszej szkoły gościło siedmioro wychowanków z Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Borzęciczkach. Goście przybyli na specjalne zaproszenie dyrekcji oraz opiekuna szkolnego wolontariatu „Pomocna dłoń” pani Renaty Jelak-Henschel. Do przyjazdu gościu nie tylko przygotowywał się szkolny wolontariat ale również uczniowie całej szkoły. Podczas rekolekcji szkolnych zorganizowaliśmy kolejną pomoc rzeczową dla podopiecznych tegoż ośrodka. Zbiórka darów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno klas I-III jak i IV–VI. Na szczególne podkreślenie zasługuje kolejny już pomysł klasy V A. Klasa wraz z wychowawcą Panią Iwoną Matyaszczyk również w tym roku zrezygnowała z klasowego „zajączka” na rzecz prezentów dla dzieci z ośrodka w Borzęciczkach. W zbiórkę darów również bardzo aktywnie włączyło się koło religijne wraz z opiekunem Panią Marią Juśkiewicz. Podczas pobytu w naszej szkole uczniowie wzięli udział w przedstawieniu o tematyce wiosennej, przygotowanym przez klasę II B pod opieką wychowawcy Pani Barbary Cnotliwej oraz nauczyciela wspomagającego Pani Olgi Szuleckiej. Oprócz części artystycznej wychowankowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w świątecznych warsztatach plastycznych, przygotowanych przez klasę I B wraz z wychowawcą Panią Lucyną Łukomską oraz nauczycielę wspomagającego Panią Małgorzatę Monetą Molską. Dla uczniów klasy I B i II B było to kolejne spotkanie integracyjne z dziećmi z Borzęciczek. W miesiącu wrześniu uczniowie tych klas wraz z swoimi nauczycielami oraz szkolnym wolontariatem, gościli w Ośrodku w Borzęciczkach. Wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom dziękujemy za okazany dar serca. Również słowa podziękowania kierujemy do osób, które pomogły w przygotowaniach, związanych z przyjazdem gości. Dziękujemy Pani Lilianie Waleńskiej nauczycielowi wspomagającemu pracującemu w klasie I E oraz rodzicom ze szkolnego wolontariatu Pani Annie Poterskiej, Annie Gąsiorek oraz Anicie Podskarbi-Marczak.