WITAJ WINDO!

Data: 23 lutego, 2017

Z ogromną radością społeczność naszej szkoły powitała nową inwestycję, która znacznie ułatwi funkcjonowanie na terenie obiektu uczniów niepełnosprawnych.20 lutego oddano do użytku windę dostosowaną do potrzeb uczniów klas integracyjnych. Teraz dzieci będą mogły bez barier poruszać się po całym budynku. Od wielu lat prowadzimy oddziały integracyjne. Na 26 klas mamy 8, w których uczą się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, także takie, które mają problemy z poruszaniem. Dla nich brak windy w placówce był ogromną barierą w dwupiętrowym budynku szkoły. Aby dostać się do specjalistycznych pracowni przedmiotowych, które znajdują się na wyższych piętrach uczniowie musieli korzystać z pomocy nauczycieli i kolegów. Niejednokrotnie był to dla nich ogromny wysiłek. Teraz szkoła stała się dostępna dla wszystkich uczniów. Mogą oni bezpiecznie i komfortowo poruszać się po całym obiekcie. Kiedy winda została zamontowana w szkole, poruszający się na wózku Krzyś przyniósł własnoręcznie wykonany napis

“Witaj, windo!”. Ten wyraz jego ogromnej radości zawisł nad wejściem do windy i wisiał tam aż do jej oficjalnego otwarcia.

Całkowita wartość inwestycji to 112 tysięcy złotych, z czego 30 tysięcy pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki (82 tysiące zł) pochodzą z budżetu miasta. Inwestycja była realizowana przez szkołę. Nie jest to zwykły dźwig, a urządzenie dostosowane do potrzeb dzieci uczących się w naszej placówce. Nie ma progu, a przyciski oznaczone są także pismem Braille’a.

W uroczystości uczestniczyli Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego  Beata Klimek wraz z zastępcą Ewą Matecką, Jan Mroczek przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Karolina Winiecka asystentka Senatora RP Łukasza Mikołajczyka, radni miejscy, Sławomir Tyburcy przedstawiciel Starosty Powiatowego, uczniowie i nauczyciele.