Witaj szkoło!

Data: 6 września, 2017

Korytarze naszej szkoły znów zapełniły się gwarem i śmiechem z dziecięcych ust! Głośno zrobiło się za sprawą  610 uczniów podzielonych na 25 oddziałów. To z nimi nasi nauczyciele będą mieli przyjemność pracować przez kolejny rok szkolny, który właśnie się rozpoczął.

4 września spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić ten dzień. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wyśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Cieśla. Zachęciła ona uczniów do tego, by nieustannie się rozwijać i korzystać z jak największej liczby aktywności realizowanych przez szkołę. Nasz uczeń, Dominik Rosik, przypomniał nam również o wrześniu 1939 roku. Wydarzenia z tego okresu zostały uhonorowane utworem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Na samym końcu uroczystości Dominik w imieniu wszystkich uczniów wyraził zadowolenie z rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018!