Wigilijne spotkanie

Data: 20 grudnia, 2016

„Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda

Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.

Patrzył – zimowe ptaki wracały do gniazda,

Jakby tego wieczoru też świętować chciały…”

Ojciec Franciszek Czarnowski

W radosnym nastroju, przy blasku choinkowych lampek, w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy IIa wraz z rodzicami oraz wychowawczynią. Spotkaliśmy się wspólnie w poniedziałkowe popołudnie 19 grudnia, zostawiając na chwilę obowiązki domowe oraz świąteczny zgiełk.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali część artystyczną. Recytowali wiersze o tematyce świątecznej, czytali fragmenty prozy, mówiące o świątecznych zwyczajach, wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Treść wierszy przybliżyła nam magię świąt bożonarodzeniowych oraz wprowadziła w nasze serca radość z narodzin dzieciątka. Na dzieci czekały również świąteczne prezenty oraz stół zastawiony smakołykami. Dzięki temu mogliśmy na chwilę przysiąść, porozmawiać oraz podzielić się wrażeniami oraz nastrojem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Następnie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do dekorowania przyniesionych przez siebie pierniczków. Nikomu nie zabrakło inwencji twórczej, każdy piernik wyglądał  inaczej i był jedyny w swoim zwyczaju. Wspólna zabawa pochłonęła zarówno dzieci, jak i rodziców. Gotowe pierniki dzieci zabrały ze sobą do domu. Niebawem ozdobią ich świąteczne stoły.