Wigilijne spotkanie

Data: 22 grudnia, 2019

W radosnym nastroju, przy blasku choinkowych lampek, w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy IIa wraz z rodzicami oraz wychowawczynią. Spotkaliśmy się wspólnie w poniedziałkowe popołudnie 16 grudnia, zostawiając na chwilę obowiązki domowe oraz świąteczny zgiełk.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali część artystyczną. Recytowali wiersze o tematyce świątecznej, wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Nie zabrakło gwiazdora oraz przyniesionych przez niego świątecznych prezentów. Na gości czekał również stół zastawiony smakołykami. Dzięki temu mogliśmy na chwilę przysiąść, porozmawiać oraz podzielić się wrażeniami oraz nastrojem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Następnie rodzice wraz z dziećmi przystąpili do dekorowania pierniczków. Nikomu nie zabrakło inwencji twórczej, każdy piernik wyglądał  inaczej i był jedyny w swoim zwyczaju. Wspólna zabawa pochłonęła zarówno dzieci, jak i rodziców. Gotowe pierniki dzieci zabrały ze sobą do domu. Niebawem ozdobią ich świąteczne stoły.