Wigilijne kolędowanie

Data: 23 grudnia, 2017

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia 22 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Wigilijny. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 5d, którzy pod kierunkiem pani Marii Juśkiewicz przygotowali przedstawienie jasełkowe. Na pięknie udekorowanej scenie pojawiły się tradycyjne postaci: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, królowie. Nie zabrakło również Heroda, Diabła i Śmierci. Aktorzy z wielkim przejęciem, zaangażowaniem, wdziękiem, ale i z humorem odegrali swoje role. Zwieńczeniem jasełek była odśpiewana wspólnie piosenka „Przekażcie sobie znak pokoju”, a następnie odbyły się wigilie klasowe, na których uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli przy wigilijnym stole i łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia.