Wigilijne kolędowanie

Data: 28 grudnia, 2016

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia 22 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Wigilijny. W świąteczny nastrój wprowadzili nas dzień wcześniej uczniowie klasy 4d, którzy pod kierunkiem pani Marii Juśkiewicz przygotowali przedstawienia jasełkowe. Na pięknie udekorowanej scenie pojawili się Maryja, Józef, którzy w towarzystwie tańczących aniołów gestem przedstawili historię narodzin Jezusa. Nie zabrakło również pasterzy i królów, którzy przybyli złożyć hołd Dzieciątku. Aktorzy, bez słów, ale z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odegrali swoje role.

Szkolny Dzień Wigilijny rozpoczął się od wigilii klasowych, na których uczniowie  wraz z wychowawcami zasiedli przy wigilijnym stole i łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia. Następnie przeszli do hali sportowej, gdzie w odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych. Zorganizowane przez panie sprawujące opiekę nad Samorządem Uczniowskim klas 4-6, Magdalenę Kołodziej i Izabelę Gołdyn, wigilijne karaoke dostarczyło wszystkim wiele radości i pomimo braku śniegu i zimowego nastroju, pozwoliło poczuć magię nadchodzących Świąt. W sali gimnastycznej rozbrzmiewały tradycyjne polskie kolędy oraz znane piosenki o tematyce zimowej. Gdy już wszystkie klasy zaśpiewały wylosowany wcześniej utwór, Pani Dyrektor Dorota Cieśla złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Zwieńczeniem karaoke była zaśpiewana wspólnie przez nauczycieli i uczniów piosenka Last Christmas.