Wigilijne kolędowanie

Data: 20 grudnia, 2014

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia 19 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Wigilijny. W świąteczny nastrój wprowadzili nas najmłodsi uczniowie klasy I b integracyjnej, którzy pod kierunkiem pani Renaty Jelak – Henschel i pani Barbary Cnotliwej przygotowali przedstawienia jasełkowe. Na pięknie udekorowanej scenie pojawili się aniołowie, pasterze, królowie, którzy przybyli złożyć hołd Dzieciątku, Maryi i Józefowi. Mali aktorzy z wielkim przejęciem, zaangażowaniem i wdziękiem odegrali swoje role.

Po przedstawieniu odbył się koncert kolęd przygotowany przez uczniów i wychowawców klas IV-VI w ramach konkursu Klasa na 5-tkę. Piękne kolędy i zimowe piosenki zaśpiewane przez roześmianych uczniów sprawiły, że wszyscy poczuli zapach choinki.
Repertuar był niezwykle bogaty: gitara, fortepian, mieszały się różne języki, a na scenie pojawiły się Mikołaje, aniołki, a nawet galopujący w kuligu koń. W śpiew uczniów wsłuchiwała się uważnie komisja w składzie: pani v-ce dyrektor Izabela Potasznik, pani Iwona Szwarczyńska oraz pani Maria Juśkiewicz. Zgodnie wyróżniono klasę 6d za brawurowe wykonanie utworu Z kopyta kulig rwie oraz pomysłową choreografię. Drugie miejsce przypadło klasie 6b, a zaszczytne pierwsze miejsce zajęły ex aequo  klasa 5d i 4d za wykonanie kolędy Przybieżeli do Betlejem. Serdecznie gratulujemy!

Rozstrzygnięty został również Quiz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Laureatką została Marta Żyłka z klasy 5d. Gratulujemy wiedzy wszystkim, którzy odpowiedzieli prawidłowo na świąteczne pytania i dziękujemy za tak liczne zainteresowanie. Kolejny quiz tematyczny już wkrótce.

Od wielu lat w naszej szkole organizowany jest konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tegorocznej edycji nagrody równorzędne otrzymało 12 uczniów, którzy wzięli w nim udział.

Na zakończenie oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor Dorota Cieśla złożyła wszystkim świąteczno – noworoczne życzenia. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich klas, by w bardziej kameralnym gronie złożyć sobie życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole.

DSC_2529kartka(1)