Wigilia klasowa

Data: 17 grudnia, 2014

„Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda

Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.

Patrzył – zimowe ptaki wracały do gniazda,

Jakby tego wieczoru też świętować chciały…”

Ojciec Franciszek Czarnowski

W radosnym nastroju, przy blasku choinkowych lampek, w atmosferze zbliżających się świąt  Bożego Narodzenia, odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy IIIa wraz z rodzicami oraz wychowawczynią. Spotkaliśmy się wspólnie we wtorkowe popołudnie 16 grudnia, zostawiając na chwilę obowiązki domowe oraz świąteczny zgiełk.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Olszak przygotowali część artystyczną. Recytowane były m.in. przepiękne wiersze ks. Jana Twardowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy ojca Franciszka Czarnowskiego, przeplatane wspólnie śpiewanymi kolędami. Treść wierszy przybliżyła nam magię świąt bożonarodzeniowych oraz wprowadziła w nasze serca radość z narodzin dzieciątka. Następnie pani Hania McKinlay złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane aniołki.

Na dzieci również czekały świąteczne prezenty oraz stół zastawiony smakołykami przygotowanymi przez mamy z naszej klasy. Dzięki temu mogliśmy na chwilę przysiąść, porozmawiać oraz podzielić się wrażeniami oraz nastrojem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.