Wielki sukces klasy 3a w konkursie „Chrońmy siebie!”

Data: 4 grudnia, 2017

Pod hasłem „Chrońmy siebie!” we wrześniu 2017 roku odbył się cykl konkursów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu południowej Wielkopolski. Dotyczyły one propagowania zasad ochrony danych osobowych i ochrony własnego profilu w internecie oraz zasad służących bezpieczeństwu w szeroko pojętym świecie wirtualnym.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka z siedzibą w Kaliszu, a partnerem Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Na całość złożyły się konkurs literacki oraz konkurs plastyczny na projekt maskotki dla uczniów szkół podstawowych, w dwóch kategoriach: klas 1-3 oraz klas 4-6.  

W dniu 24 października 2017 jury, w składzie: Ewa Kowalczyk-Wiśniewska, Edyta Fietkiewicz oraz Joanna Michalska, po zapoznaniu się ze 130 nadesłanymi pracami plastycznymi, postanowiło przyznać nagrody, wyróżnienia oraz rekomendacje do umieszczenia prac w wydawnictwie książkowym. Wielki sukces odnieśli uczniowie z klasy 3a naszej szkoły! Wśród nagrodzonych w kategorii klas 1-3 znaleźli się: Maja Chmielecka i Martyna Guzikowska (równorzędne I miejsca), Nadia Kucharska i Antonina Urban (równorzędne II miejsca), Marika Grell i Amelia Kalina (równorzędne III miejsca). Wyróżnienia otrzymali: Iga Kałowska, Martyna Majda, Kinga Mazurowska, Emma Prucnal, Maja Skoczyńska, Miłosz Walczak. Tym samym uczniowie klasy 3a „zgarnęli” 9 z 11 nagród i wyróżnień! 🙂 Ponadto rekomendacje do publikacji prac w wydawnictwie otrzymali: Nikola Doruch, Bartosz Ekiert, Bartosz Kłos, Martyna Kowalczyk, Antoni Marcinkowski, Nikodem Marczak, Mateusz Rachwalski, Zofia Sołtysiak, Aleks Szczupak. Łącznie aż prace 21 uczniów z naszej klasy umieszczone zostały w bardzo ładnej edytorsko książce „Chrońmy siebie. Almanach Pokonkursowy”, wydanej przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka w Kaliszu. Wszyscy otrzymali je w trakcie uroczystości podsumowania konkursu, która odbyła się 29 listopada br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Uczniom nagrodzonym, wyróżnionym i rekomendowanym towarzyszyli na uroczystości ich pozostali uczniowie z klasy, który również otrzymali publikację pokonkursową. Poza wydawnictwami nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe.