Wielkanoc z przyrodą

Data: 3 kwietnia, 2018

W poniedziałek wielkanocny 2 kwietnia miał miejsce tradycyjny spacer pod nazwą „Wielkanoc z Przyrodą” w okolicy zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Było to 233. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą. W spacerze tym, już tradycyjnie, udział wzięli przedstawiciele uczniów klasy 3a wraz z rodzicami i wychowawczynią. Pogoda nie była jeszcze zbyt sprzyjająca, ale można było podziwiać oznaki panującej wiosny.  Kwitły podbiały i olsze czarne, wierzby obsypane były baziami. Był nawet zając wielkanocny, który szybko umknął przed spacerowiczami.  Spotkaliśmy aż 24 gatunki ptaków: kaczki krzyżówki i cyraneczki, gołębie grzywacze i sierpówki, mewy śmieszki, zimorodka, sójki, sroki, sikory bogatki i modraszki, raniuszki, szpaki, kosy, mazurki, pliszkę siwą, ziębę, gile, czyża i trznadle. Śpiewały bogatki, kowalik, kos i pierwiosnek. Dopisały dzięcioły: widzieliśmy samca dzięcioła dużego, słyszeliśmy dzięcioła zielonego, a największą radość sprawiła para dzięciołów czarnych przy dziupli, i to w granicach naszego miasta.