Wieczornica patriotyczna

Data: 8 grudnia, 2019

W dniu 28.11.2019 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się wieczornica patriotyczna „Piosenka jest dobra na wszystko”. Jak podkreśliła podczas swojego wystąpienia p. Dorota Cieśla, dyrektor SP 5, spotkaliśmy się, by choć na chwilę w tym biegu zwanym życiem zatrzymać się i uczcić godnie pamięć tych wszystkich osób, które złożyły najwyższą ofiarę ojczyźnie – własne życie”.

W wieczornicy uczestniczyli zaproszeni goście przedstawiciele Rady Osiedla nr 3, Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego, Rady Rodziców SP5 oraz rodzice i dziadkowie występujących uczniów. Uroczystość uświetniła wizyta koła edukacji patriotycznej „Pamięć wciąż żywa” ze Szkoły Podstawowej nr14 wraz z opiekunem p. Romanem Dolatą w strojach z epoki I wojny światowej.

Blask świec, piękny wystrój oraz ciepła atmosfera potęgowały nastrój tego wydarzenia.

Przedsięwzięcie przygotowały p. Barbara Jurczak, p. Anna Sikorska, p. Kamila Krawczyk.

Wpisując się w słowa marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do teraźniejszości”.