Wieczór zadumy, poezji i życiowej mądrości poświęcony Julianowi Tuwimowi

Data: 31 maja, 2013

Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 postanowili spędzić wspólnie majowy wieczór przy świecach, rozmyślając, wspominając, słuchając i czytając wiersze Juliana Tuwima.
Słowa poety: „Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się smutno, kiedy umrzesz”  były mottem spotkania. Postanowiliśmy na chwilę  „zatrzymać czas nieustannego biegu, pędu w przyszłość”  i rozejrzeć się dookoła, ponieważ  „wczoraj już było, jutro dopiero będzie, a najważniejsze jest DZIŚ – tu i teraz”.
Spotkanie przybliżyło życie i twórczość Juliana Tuwima, któremu poświęcony jest rok 2013. Przeczytane wiersze pozwoliły na pełniejsze zrozumienie twórczości poety, jego życia, a także na chwilę zadumy nad samym sobą. Piosenki, których autorem słów jest Julian Tuwim, wprowadziły nastrój refleksji, a przede wszystkim radości ze wspólnego spotkania.
Taka forma spędzenia czasu spodobała się wszystkim przybyłym na ten przepiękny wieczór – mówiąc krótko i prosto: przyjemne z pożytecznym. W życiu szuka się wzniosłych rzeczy, pędzi do przodu, a nie zauważa piękna , które nas otacza, a przede wszystkim ludzi z którymi przebywamy, pracujemy, cieszymy się, ale i niekiedy martwimy.
„Życie to poezja akceptacji przemijania, czyli życia po prostu… Życie ze wszystkimi dramatami, ale też z blaskiem jego urody i wspaniałych chwil, dla których warto żyć.”