Wieczór poezji przy świecach

Data: 14 kwietnia, 2014

„Perełka miasta, plac Rowińskiego,

Konkatedra i pomnik Biskupa Ledóchowskiego,

Tutaj historyczne miejsca (pamiątkowe tablice)

Ozdobione w najpiękniejsze kamienice.”

Z okazji 300. rocznicy relokacji – czyli przywrócenia praw miejskich, nasza szkoła swoimi działaniami włączyła się w projekt Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego „Ostrów Wielkopolski to jest moje miasto, mój dom” – to hasło „Wieczoru poezji przy świecach”, który odbył się 7 kwietnia 2014 roku.

Podczas wieczoru wspomniano kilka postaci, które związane są z naszą Małą Ojczyzną, które przyczyniły się do rozwoju szeroko pojętej kultury w naszym mieście.

Uczniowie w blasku świec i przy pięknej muzyce zaprezentowali wiersze: Witolda Banacha, Aleksandry Kiełb- Szawuły, Wojciecha Bąka, które przybliżyły nam obraz naszego miasta.

„O Ostrowie i dla Ostrowa tworzą także nasi uczniowie”. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku wierszy absolwentów naszej szkoły, które zostały zamieszczone w zbiorach pt. “Poetyckie Listopady”- Mikołaja Mazurkiewicza i Adama Reszla. Blask świec, przepiękna muzyka i stare obrazy naszego miasta, które stworzyły nastrój dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Zaproszeni rodzice i nauczyciele ze wzruszeniem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Oby za rok znów była okazja do ponownego spotkania.

Scenariusz wieczoru opracowała p. Małgorzata Szczepaniak, prezentację multimedialną „Ostrów w pocztówkach” przygotowała p. Agnieszka Organista.