WERONIKA HIPP MVP GORTAT CAMP 2013

Data: 1 sierpnia, 2013

W środę 17 lipca po raz szósty odbył się w Łodzi Gortat Camp. W specjalnym treningu z udziałem graczy i trenera NBA uczestniczyło około 80 dziewczynek i chłopców. Wśród nich znalazła się wychowanka UKS „Piątka”, uczennica klasy Va – Weronika Hipp. Środowy trening z Gortatem zaplanowano na godzinę 10.00, ale dzieciaki zaczęły wypełniać halę znacznie wcześniej. Gdy po kilkunastominutowej rozgrzewce nasz jedynak w NBA wyszedł na parkiet, rozległy się ogromne brawa. Następnie Gortat razem z trenerami ze swojej grupy trenował z młodymi koszykarzami różne elementy gry. Dzieci miały się od kogo uczyć, bo poza liderem reprezentacji Polski,  camp prowadził, m.in. Jared Dudley, kolega Gortata z Phoenix Suns, a obecnie zawodnik Los Angeles Clippers i Neal Meyer, Dyrektor Operacyjny NBA na Europę.

Już po 20 minutach campu trenerzy zwrócili uwagę na uczennicę Szkoły Podstawowej nr 5, która zachwyciła ich swoją motoryką, a także techniką. Swoje spostrzeżenia przekazali Marcinowi Gortatowi, który zaprosił ją do wspólnych ćwiczeń. Dla młodej koszykarki było to niesamowite przeżycie.

Po zakończeniu treningu Gortat chętnie zamienił się w tłumacza, pomagał dzieciakom w zadawaniu pytań Dudleyowi i tłumaczył jego odpowiedzi.  A pytań nie brakowało.  Dzieciaki chciały wiedzieć, kto jest jego ulubionym graczem w NBA , czy jest szczęśliwy , czy lubi Polskę , czy ma dziewczynę, czy lubi  zwierzęta. Po pytaniach od dzieci, pytania zaczął zadawać Dudley, a za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały nagrody: koszulki reprezentacji Phoenix z autografami zawodników, koszulki Fundacji Gortata, czapki oraz opaski. Każde dziecko mogło zachować treningową koszulkę i piłkę z campu, a na pożegnanie otrzymało dodatkowo zestaw pamiątek złożony, m.in. z plakatów i koszulek. Wszystkie dzieci dostały także zestaw pamiątek od Wojska Polskiego.  Znalazł się również czas na wspólne grupowe zdjęcie.

Z łódzkiego campu Gortat wybrał najlepszych zawodników, którzy w nagrodę zostali zaproszeni na piątkowy finałowy obóz w Trójmieście. Na Gortacie i innych trenerach największe wrażenie zrobiła właśnie Weronika Hipp, która została MVP Campu. Młoda koszykarka w nagrodę otrzymała laptop. Marcin Gortat z dużą sympatią wypowiadał się na temat zdolności Weroniki. Zaznaczył też, że już po dwudziestu minutach treningu zarówno Dudley, jaki i reszta jego ekipy wskazywała mu tę zawodniczkę jako wyróżniającą się w całej grupie dzieci. Weronika, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, swoją pasją do koszykówki i uśmiechem zaskarbiła sobie rzesze sympatyków, trenerów, Neala Meyera i samego Marcina Gortata, który podczas finałowego campu w Sopockiej Ergo Arenie  zaprosił ją do Phoenix w Stanach Zjednoczonych. Dziewczynka spotkała się z fantastycznym wsparciem ze strony całej ekipy Gortata, którzy cały czas trzymali za nią kciuki i głośno dopingowali. Teraz Weronikę czeka niesamowita podróż do USA, gdzie, m.in. zobaczy mecz NBA i potrenuje z Marcinem Gortatem. Spełnia się jej wielkie marzenie i potwierdzają słowa Mieszka Włodarczyka: „Weronika, pamiętaj – granice są w nas!”

http://www.youtube.com/watch?v=aO38HXwa8I0