We Wrocławiu czarują…?!

Data: 30 czerwca, 2013

20 czerwca 2013 r. cała nasza klasa 3a, która „tyle wdzięku w sobie ma”, wraz z rodzicami: p. Katarzyną Domańską i p. Justyną Pietrasik oraz wychowawczynią Irena Treską, wybrała się na wycieczkę autokarową do stolicy Dolnego Śląska- Wrocławia. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Dzień był pogodny, przed nami około 3 godziny jazdy. W autokarze jednak nie brakowało atrakcji. Wreszcie przybyliśmy na miejsce. Zwiedzaliśmy Stare Miasto Szlakiem Krasnali i legend, podziwialiśmy Rynek z Ratuszem i Pręgierz, kamieniczki, Jaś i Małgosia, Uliczkę Stare Jatki i Stare Więzienie z XIV wieku (za więzieniem powiało grozą). Wielką atrakcją była wizyta w manufakturze cukierków „Słodkie Czary-Mary”. Zgłębialiśmy tam tajemnicę produkcji słodkości, a potem każdy z nas miał okazję do wyczarowania własnego lizaka. Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Odrze. Potem udaliśmy się do Restauracji Teatralnej na obiad. Odwiedziliśmy również naszych przodków oraz inne zwierzęta w ZOO, żeby na koniec pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno Ogrodu Japońskiego. Finał wycieczki – oczywiście w Mc Donald’ s. Ani nie obejrzeliśmy się, kiedy przyszła pora na drogę powrotną do domu. Te niezapomniane chwile na długo zostaną w naszej pamięci, uwiecznione na wspaniałych zdjęciach.