Warto pomagać

Data: 19 listopada, 2013

5 minut przeznaczone na pomoc,

jest więcej warte niż 10 na współczucie.

Tragedia, która dotknęła mieszkańców Jankowa Przygodzkiego poruszyła serca całej społeczności szkolnej. Dyrekcja szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem PCK zorganizowała apel, na którym zaproponowano akcję pomocy mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu gazu. W sobotni poranek w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla osób poszkodowanych. Odzież, żywność długoterminowa, ręczniki, koce, pościele, chemia gospodarcza, a także zabawki przyniesione przez rodziców oraz dzieci zostały posegregowane i zapakowane w kartony, które przewieziono do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach. Ofiarność oraz ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli przeszła najśmielsze oczekiwania. W akcję włączyli się także członkowie szkolnego wolontariatu ,,Pomocna dłoń” wraz z swoimi rodzinami i znajomymi, którzy przekazali pomoc rzeczową bezpośrednio trzem najbardziej poszkodowanym rodzinom.

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pomocy serdecznie dziękujemy za tak szybki odzew na ogłoszony apel.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.