WARSZTATY Z „RZEPKĄ” – „Bawimy się w teatr”

Data: 25 października, 2013

Kolejny już raz spotkały się w naszej szkole pięcio- i sześciolatki na cyklicznych warsztatach „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Tym razem maluchy odkrywały tajniki teatru razem z panią Lucyną Łukomską, panią Anną Dorociak i panią Beatą Grzędą.

Ciekawe zabawy na powitanie rozruszały nawet tych, którzy rano wstali lewą nogą i oswoiły dzieci z prowadzącymi i ich pomocnicami – absolwentkami klasy integracyjnej – Magdą i Karoliną oraz uczennicami klasy 6a – Hanią i Natalią.

Zabawa w teatr rozpoczęła się od odczytania utworu „Rzepka”, który dodatkowo zaakcentował rok Juliana Tuwima w naszej szkole. Okazało się, że uczestnicy warsztatów znają ten tekst bardzo dobrze i szybko włączyli się do wspólnej recytacji. Następnie chętni mogli wcielić się w role dziadka, który zasadził rzepkę, wnuczka, który się zasapał, Kici, która ciągnęła Mruczka, bociana – długonosa, a nawet kawki, co na rzepkę też miała chrapkę. Dzieci wykorzystały przygotowane rekwizyty, maski, czapki i przebrania z magicznych walizek.

W sali Radosnej Szkoły przedszkolaki wcieliły się w role krasnoludków budzonych ze snu i zbierających jagody – wszystko to przy dźwiękach skocznej piosenki. Po tej zabawie wszystkim smakował pyszny soczek przygotowany przez panie kucharki szkolnej stołówce.

Kolejna atrakcją były zabawy plastyczne, podczas których każdy uczestnik przygotował własnoręcznie kukiełkę ze styropianowego kubeczka – powstały eleganckie księżniczki, zadziwiające ufoludki i śmieszne dziwaki. Dla stałych bywalców naszych warsztatów to kolejna pamiątka z wizyty w Piątce.

Na zakończenie dzieci jeszcze raz wystawiły „Rzepkę” dla swoich rodziców, tym razem chętnych do odgrywania ról było tylu, że do naszej jędrnej i krzepkiej rzepki ustawiły się dwie konkurencyjne drużyny dziadków, babć, Mruczków, gąsek i żabek. Oj, biedne te kawki, które na ostatku padły na trawkę!

Przypominamy, że kolejne warsztaty już za dwa tygodnie – i znów będzie się działo!