WARSZTATY Z „CHORYM KOTKIEM” – „Bawimy się w teatr”

Data: 16 października, 2014

Kolejny już raz spotkały się w naszej szkole pięcio- i sześciolatki na cyklicznych warsztatach „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. W piątek 10.10.2014r. maluchy odkrywały tajniki teatru razem z panią Lucyną Łukomską, panią Anną Dorociak i panią Anną Roszak .

Zabawa w teatr rozpoczęła się od   ćwiczeń ruchowo – głosowych przy tekście „Czerwona Mysia”. Podczas czytania utworu dzieci naśladowały ruchem, głosem i gestem wybranych bohaterów. Okazało się, że uczestnicy warsztatów rozpoznali w tym tekście znaną bajkę „Czerwony Kapturek” i szybko włączyli się do wspólnej zabawy. Następnie dzieci wysłuchały tekstu scenariusza przedstawienia „Chory Kotek”. Wybrały dla siebie role, potrzebne rekwizyty, dobrały muzykę. Po czym wykonały plakat informujący o przedstawieniu. Każdy uczestnik przygotował własnoręcznie postać z bajki, którą umieścił na   afiszu.

Na zakończenie dzieci wystawiły „Chorego Kotka” dla swoich rodziców. Chętnych do odgrywania głównej roli było tylu, że przedstawienie trzeba było powtórzyć. Wytrwali uczestnicy warsztatów zostali obdarowani słodyczami. Zabawa w teatr tak się podobała, że dzieci zapragnęły zabrać rekwizyty ze sobą do domu.

Wszystkie dzieci zadeklarowały swój udział w kolejnych zajęciach w „Piątce”.

Przypominamy, że kolejne warsztaty już za dwa tygodnie – i znów będzie się działo!