Warsztaty wokalne

Data: 19 marca, 2017

6 marca w naszej szkole  odbyły się warsztaty wokalne dla członków Szkolnego Chóru “Gama”.  Spotkania warsztatowe zostały zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Narodowego Forum Muzyki “Akademia Chóralna  – Śpiewająca Polska”, w którym Chór “Gama” pod dyr. p. Ireny Treski uczestniczy już piąty rok.  Zajęcia prowadzone były przez p. Darię Stachowicz – studentkę Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego, absolwentkę Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii.  Naszym gościem był również Kurator Regionalny Projektu p. Jerzy Wojtaszek. Prowadzących serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły p. Dorota Cieśla. Swoim podopiecznym życzyła wytrwałości w ćwiczeniach oraz satysfakcji ze wspólnego muzykowania. Zajęcia dostarczyły młodym śpiewakom wiele cennych wskazówek, dotyczących śpiewu chóralnego oraz radości z zabawy z muzyką.  Muzyczne spotkanie upamiętnione zostało wpisem Gości do szkolnej Księgi Pamiątkowej.