WARSZTATY W GALERII OSTROVIA

Data: 28 października, 2015

Dnia 23 października szkolne koło wolontariatu “Pomocna Dłoń” w ramach Akademi Malucha w Galerii Ostrovia, zorganizowało  jesienne warsztaty dla dzieci. Warsztaty prowadziła koordynator szkolnego wolontariatu Renata Jelak- Henschel, rodzice działający w szkolnym wolontariacie pani Lidia Brzezińska, Annna Gąsiorek, Joanna Szczuraszek oraz nauczycielka Lilianna Waleńska.

Celem warsztatów było wyruszenie samolotem na spotkanie  z Panią Jesień, w rolę której wcieliła się Pani Joanna ze szkolnego wolontariatu. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość  wykazania się znajomością  zagadek o tematyce jesiennej, poprzez zabawę dotykowo-smakową poznawali jesienne  dary – owoce i warzywa.

Kulminacyjnym punktem zajęć było wykonywanie przez uczestników jesiennych owocowych szaszłyków oraz wykonywanie prezentu dla rodziców w postaci owocowej tacki.

Zajęcia w Galerii cieszyły  się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, uczestniczyło w nich ok. 50 osób.