Warsztaty teatralne – Studium Animatorów Kultury

Data: 26 kwietnia, 2015

 

W minionym tygodniu klasy IIIB i IA  z panią Lucyną Łukomską i Anną Dorociak, odwiedziły Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Uczniowie wzięli udział w niezwykłych warsztatach teatralnych, przeprowadzonych przez panią Pauliną Gawrońską oraz obejrzeli przedstawienie dotyczące wody, przygotowane przez studentów studium. Najpierw dzieci, na świeżym powietrzu, poznawały się, a następnie zamieniały w kroplę wody, mgłę czy lód.

Po zabawie wszyscy udali się do sal, gdzie można było obejrzeć maski i elementy scenografii przygotowane przez studentów. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli spektakl o wodzie. W zabawni i dowcipny sposób, przedstawiał on jak woda krąży w przyrodzie. W bardzo obrazowy sposób, każdy mógł dowiedzieć się skąd się bierze deszcz, śnieg, grad i dlaczego woda paruje i co się z nią dzieje. Całe przedstawieni opowiadało o wodzie, jej znaczeniu i roli jaką odgrywa dla wszystkich mieszkańców Ziemi. Wszyscy byli oczarowani spotkaniem z aktorami, a spektakl bardzo się podobał, gdyż każdy mógł współuczestniczyć i żywiołowo odbierać to co działo się na scenie. Na zakończenie spotkania można było  stanąć na scenie w świetle reflektorów i poczuć się, jak prawdziwy aktor. Dla wielu było to niesamowite doświadczenie i niezapomniane przeżycie.