WARSZTATY PLASTYCZNE Z ZIELENIĄ

Data: 10 października, 2021

Dnia 1 października, uczniowie z klasy Ic wzięli udział w warsztatach florystyczno-plastycznych w Pracowni Otwartej „Dzika Śliwka”. Warsztaty prowadziły pani Aleksandra i pani Magdalena. 

W trakcie półtoragodzinnych zajęć dzieci samodzielnie wykonały “las w słoiku”. Dziecięca fantazja nie zna granic, dlatego każdy uczeń sam decydował, co chce stworzyć. Kolorowy piasek, żwirek, muszelki, patyczki, mech, szyszki i … roślinki oczywiście!  Zajęcia miały również charakter edukacyjny, dlatego oprócz twórczo spędzonego czasu, dzieci zgłębiały zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie oraz dowiedziały się, w jaki sposób pielęgnować rośliny. Wykonane przez uczniów bajkowe lasy w szkle, zabawy i zdrowy poczęstunek sprawiły, że uczniowie z Ic  nie tylko w niekonwencjonalny sposób rozwijali swoje zdolności plastyczne, ale również w niezwykle miłej atmosferze spędzili czas w „Dzikiej Śliwce”.