WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI SZEŚCIOLETNICH – „MAMO, MAMO, CÓŻ CI DAM?”

Data: 31 maja, 2014

W piątkowe popołudnie, 23 maja odbyło się w naszej szkole ostatnie spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami, z cyklu „Zaprzyjaźnij się z Piątką”. Tym razem było to spotkanie z plastyką. Dzieci wysłuchały opowiadania o pewnej tajemniczej mamie. Miały okazję wypowiedzieć się na temat uroku i przymiotów własnej mamy. W tym dniu dzieci poznały nową technikę, polegającą na łączenie różnych materiałów plastycznych. Wiele radości dostarczyło im sklejanie tektury z drewnem oraz malowanie farbami akrylowymi i temperą. Zabawy rytmiczno – ruchowe ze śpiewem pozwoliły na chwilę odprężenia. Następnie, przy dźwiękach piosenki ,,Karuzela dla mamy i taty”, dzieci projektowały wymarzone prezenty dla mamy, wpisane we własne postacie obrysowane na szarym papierze. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne niespodzianki. Podsumowaniem warsztatów była prezentacja portretów mam oraz wręczenie samodzielnie przygotowanego upominku. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się dzieciom i wniosły nowe doświadczenia w działalności plastycznej.