WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI SZEŚCIOLETNICH – „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE…”

Data: 11 maja, 2014

W piątkowe popołudnie 9 maja odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu “Zaprzyjaźnij się z Piątką” z przyszłymi pierwszoklasistami. Tym razem było to spotkanie z muzyką. Frekwencja dopisała. W tym dniu dzieci poznały nowy sposób śpiewającego powitania, każde z nich miało również możliwość wyśpiewać swoje imię. Wiele radości dostarczyły maluchom zabawy rytmiczno – ruchowe ze śpiewem: “Karuzela”, “Ojciec Wirgiliusz”, “Jeśliś wesół”. Dzieci uczyły się rozpoznawać dźwięki szybkie i wolne, wysokie i niskie. Rozwiązywały zagadki muzyczne, polegające na rozpoznawaniu nazw głosów zwierząt oraz brzmienia popularnych instrumentów muzycznych. Poznały możliwości instrumentu, jakim jest keyboard, za pomocą którego można wydobyć najrozmaitsze dźwięki, nawet “nie z tej ziemi”. Wreszcie w trzech wersjach obejrzały teledysk do piosenki pt. “Stary Donald”. Poznały całą gromadę zwierząt farmera. Przedszkolaki bardzo szybko nauczyły się piosenki. Stworzyliśmy także wspaniałą orkiestrę, złożoną z instrumentów perkusyjnych i keyboardu. Finałowym momentem warsztatów była prezentacja poznanej piosenki przed rodzicami. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne niespodzianki. Bawiły się i pracowały rewelacyjnie. Mamy nadzieję, że zajęcia spodobały się dzieciom. W organizację warsztatów zaangażowały się uczennice klasy IV b- integracyjnej: Julka Kędzierska, Marcysia Klusak, Oliwia Kubis, a także uczeń kl. IV d, Jakub Glapa. Po muzycznych ścieżkach prowadzili: p. Irena Treska i p. Jan Gajny.