WARSZTATY DLA SENIORÓW

Data: 1 listopada, 2016

Dnia 27 października mali wolontariusze wraz z rodzicami Panią Anną Gąsiorek i Joanną Szczuraszek działającymi w szkolnym wolontariacie „Pomocna dłoń” oraz klasa 3 B integracyjna wraz z wychowawcą Panią Barbarą Cnotliwą oraz nauczycielem wspierającym Panią Olgą Szulecką, po raz kolejny odwiedzili seniorów w Domu Dziennego Pobytu.

Uczniowie klasy III pod opieką swoich pań przygotowali dla seniorów część artystyczno-taneczną związaną z jesienią. Podczas tej części spotkania nie zabrakło seniorom okazji do wspólnego śpiewu utworów muzycznych z lat ich młodości  m.in.: „Czerwone jabłuszko”, „Rudy, rudy rydz”.

Pod opieką koordynatora szkolnego wolontariatu Pani Renaty Jelak- Henschel dla seniorów zostały przygotowane warsztaty zdrowotne. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, podczas których seniorzy odgrywali inscenizację związaną tematycznie z warsztatami.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było wspólne wykonywanie przez wszystkich uczestników owocowych szaszłyków.

Kolejne kulinarne warsztatowe, odwiedziny seniorów pt. „Do świąt się przygotowujemy, pierniki  wspólnie upieczemy” odbędą się w miesiącu grudniu.