WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Data: 26 października, 2014

24 października 2014 r. po raz kolejny odbyły się warsztaty dla przedszkolaków pod hasłem „Warto być dobrym”. Zajęcia prowadzone przez pracowników szkoły K. Grzegorczyk, A. Junyszek i M. Juśkiewicz zgromadziły grupę  dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W spotkaniu brali także udział uczniowie klas starszych, którzy pomogli maluchom przenieść się w świat teatru inscenizując przedstawienie o zwierzątkach. Treści przedstawionej bajki pomogły dzieciom poznawać i rozróżniać takie wartości jak: dobro, przyjaźń, uczciwość, miłość, życzliwość, a także stanowiły dobry przykład, jak należy się zachowywać wobec innych i pokazały, że można odczuwać radość z możliwości czynienia dobra i pomagania sobie wzajemnie. W części plastycznej zajęć dzieci malowały zwierzątka – główne postaci z bajki, a chcąc upodobnić się do wybranego bohatera malowały buzie. W zabawach ruchowych naśladowały pracę zwierzątek i ich zachowanie.  Analizując postępowanie bohaterów bajki dzieci dokonywały oceny własnego postępowania. Było wesoło i  spontanicznie, a dzięki takim doświadczeniom nabywać będą umiejętności poznawania siebie.